Depilasyon

Kimyasal depilatuarlar kılı parçalayarak kolay ve ağrısız bir şekilde kılı ortadan kaldırırlar. Standart kimyasal depilatuvarlar jel, krem, losyon, aerosol, roll-on şeklinde bulunurlar ve thioglikolik asit tuzları (sodyum thioglikolat ve kalsiyum thioglikolat) içerirler.Bu maddeler 1930 lu yıllardan beri patentli olarak kullanılmaktadırlar. Thioglikolatlatlar saç keratinindeki kükürt bağlarını hidrolize ederek parçalarlar ve böylece deri yüzeyinden kıl ayrılır. Özellikle bacak, bikini bölgesi, yüz ve kol altları uygun alanlardır. Eğer kıllar uygun uzunlukta ise iyi sonuç verirler. Uygulamadan evvel kullanım kılavuzları okunmalıdır. ve allerjik reaksiyon olup olmayacağını anlamak için küçük bir alanda test edilmelidir. Göz yakının ve kaşlara uygulanmamlıdır.

Yan etkileri tahriş, yanma, kıl kökü iltihabı, kıl dönmesi, koku maddelerine ve thioglikolatlara karşı alerjik kontak dermatittir.

Anahtar kelimeler: Epilasyon, lazer, epilasyon lazer, lazer epilasyon, lazerli epilasyon, lazerle epilasyon, lazer epilasyon, istanbul lazer epilasyon, laser epilasyon şişli, laser epilasyon merkezleri, epilasyon istanbul, laser, laser epilasyon, laser ile epilasyon, laserle epilasyon, iğneli epilasyon, aşırı kıllanma, hirsutizm, hirsutismus, aşırı tüylenme, aşırı tüylenme tedavisi, aşırı kıllanma tedavisi, istenmeyen tüylerin tedavisi, hastanede lazer epilasyon, şişlide lazer epilasyon, lazer epilasyon merkezleri

Geri Dön