Sorular – Nasır

Soru: Ben bir problemimle ilgili yardımınızı rica ediyorum. Benim sağ ayağımın iki parmağı arasında nasıra benzeyen (nasır değil) kabuk bağlamış bir deri kısmı var. Bu hastalık küçük kabarıklıklar şeklinde etrafına da yayılıyor. Bu hastalığın adını bana bildirebilirseniz sevinirim.

Cevap: Bu rahatsızlığınız eger ağrılı ise ikiz nasır veya siğil olabilir. Eger ağrı yok ve kaşıntı var ise mantar veye egzama olabilir. Fakat sizi muayene etmeden bu hastalığınız konusunda yorum yapmak doğru olmaz. Lütfen bir Dermatoloji Uzmanına muayene olunuz.

Soru: Ayağım altında sivilce gibi acı veren birşey çıktı. Doktor buna nasır dedi ve Duoderm adlı ilacı önerdi. 3-4 gün akşamları bu ilacı kulandıktan sonra her gün ayağımı sıcak suya sokmamı ve bu iltihabı keskin bir cisimle deşmemi önerdi. Daha sonra bunun tekrarlamaması içinde bu deşiği temiz pamukla ya da nasır bandıyla temiz tutmamı söyledi. Bunun aylarca süreceğini de belirtti. Ayrıyeten sırt bölgesindeki sivilciler içinde antibiyotik ve ….l kremi ve …. losyonunu önerdi. Acaba bana bu hastalıklar ilaçlar ve kullanım olarak tavsiyeleriniz neler olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Sizin en iyi şekilde nasıl tedavi edilebileceğinize sizi muayene edecek doktor karar verecektir. Fakat nasır ve sivilce tedavisi zor ve uzun süren hastalıklardır. Bu nedenle oktorunuzun verdiği öneriler uyun ve kontrolllerinizi ihmal etmeyin.

Bu soru ile ilgili yazılar:

Nasır

Share