Sorular – Göz Altı Morluğu

Soru: Merhaba 24 yasındayım. 4 sene önce gözlerimin altında morarmalar başladı. Ondan öncelikle ise doğuştan olan gözlerimin al olan kısımlarında morarıklar vardi. Fakat 4 yıl öncelikle o morarmalar gözümün dışına tastı. Çevremdekiler benim eroinman olduğumu düşünmeye basladı. www.google.com’a girip ota nevus yazıp resimlerde arama yaptığımda, aynı benim gözlerimin halinde olan insanları gördüm. Hastalığın tedavisi hakkında ne önerebilirsiniz teşekkürler iyi çalışmalar.

Cevap: Göz altındaki morluklar bizim atopik dediğimiz allerjik bünyeli kimselerde gördüğümüz bir durumdur ve genelde yaşamın ilk yaşlarından itibaren görülür. Ota nevüs ise doğumda ve erken erişkinlikte ortaya çıkan bir tablodur. Bu tabloda göz etrafında dağınık şekilde yayılmış mavi gri noktacıklar bulunur. Bazen bu noktacıklar göz üzerinde de görülür. Klinik olarak sizi görmeden bir 
şey söylemek mümkün olamasa da doğuştan beri olan göz altı morluklarınızın tedavisi mümkün değildir. Fakat eğer ota nevüsünüz var ise lazer tedavisi ile bu lekeler % 90 aranında ortadan kaldırılabilir. Bu tedavi ile %1 oranında iz kalma olasılığı vardır.

Soru: Göz altinda torbalanma var nedeni ve dikkat edilmesi gereken nedir?

Cevap: Göz kapaklarında ki torbaların tedavisi basit bir plastik cerrahi operasyon veyalipoliz yöntemi ile yapılabilir.

Bu soru ile ilgili yazılar:

Göz altı morlukları neden olur? Nasıl geçer?

Share