Sorular – Kıl dönmesi

Soru: Merhabalar. Benim size bir sorum olacak. Benim bacaklarımda lekeler var. Kahverengi lekeler. Kılların çıktığı yerlerde lekeler kalıyor. Bunun için ne yapabilirim acaba. Etek giyemiyorum bu yüzden. Bacaklarımı aldığım zaman bile sanki alınmamış gibi oluyor.

Cevap: Bacakların kılları çıktığı yerde görülen lekeler kılların dönmesine bağlı olarak gelişebilir. Kıl dönmesi de tedavisi zor olan bir durumdur. Tedavi de peeling yapan ajanlar kullanılabilir. Bu ajanlar aynı zamanda derideki renk bozukluğunu da tedavi edebilir. Kesin çözüm ise kılların epilasyon yöntemi ile tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Tabiki bu lekelenmelere sebep olan başka deri hastalıkları da olabilir. Bu nedenle lütfen bir dermatoloji uzmanına başvurunuz.

Soru: Merhaba benim bir cilt sorunum var. Bacaklarımdaki tüyler batık olarak çıkıyor ve ben çıkarmak için daha önce cildimle oynamam sonucu yaralar ve bir türlü geçmeyen lekeler oluştu. Ayrıca cildimde kuruluk var tüylerin batık olarak çıkmasının nedeni nedir tedavi yöntemi nasıldır? Teşekkürler

Cevap: Kılların batması tedavisi en zor olan cilt sorunlarında birisidir. Cildin kuru olması da kılın batmasını tetikleyebilir. Tedavisinde uygun nemlendiriciler ve peeling yapıcı ilaçlar kullanılabilir. Ama genellikle bu tedaviler ile başarı elde edilemez. Hastalığın kesin çözümü epilasyondur. Kıllar epilasyon yöntemi ile ortadan kalkınca batık sorunu da kalmayacaktır. Epilasyon yöntemi olarak da iğneli epilasyon,fotoepilasyon ve lazer epilasyon yöntemi kullanılabilir Epilasyon yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi siteden elde edebilirsiniz.

Bu soru ile ilgili yazılar:
Epilasyon
Fotoepilasyon
İğneli epilasyon
Lazer epilasyon
Nemlendiriciler
Peeling

Share